Toplam: 0.00 TL

Search

Dil Seçiniz
Para Birimi
Hakkımızda

Bloglar

Bize Ulaşın

Aydın Mah. 4311 Sokak No:22 Karabağlar / Izmir
info@ananaswoodworking.com
0555 854 69 68   -   0 555 204 46 87


Ananas Woodworking, 2015 yılında endüstriyel tasarımcılar Çağdaş Cantürk ve Altuğ Toprak tarafından kurulmuş, mobilya sektörüne yeni bir pencereden bakmayı ilke edinen, tasarımda mükemmeliyetçi, üretimde hassas, malzemede seçici, tasarım ve üretim becerisi yüksek bir ahşap atölyesidir.Tecrübesi; bünyesinde bulundurduğu yüksek eğitimli tasarımcıların, teknikerlerin ve teknik el becerisi yüksek marangozların katkılarıyla artmaya devam etmekte olan Ananas Woodworking; 2018 yılı itibariyle gelişen üretim parkuru ile birlikte yeni atölyesinde ivmesini arttırmayı hedeflemektedir.  


Kurucu Ortak Çağdaş CANTÜRK

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Lisans eğitimini " Tasarım Yönetimi " opsiyon programı ile bitiren Çağdaş Cantürk, mezuniyet sonrası Estonya Tallinn University of Technologies' de "Ahşap ve Plastik Üretim Teknolojileri" bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tasarım eğitimini, ahşap ve mobilya üretim teknolojileri üzerinde aldığı eğitim ile birleştirerek " Ananas Woodworking" firmasını kurdu. Ananas Woodworking markası altında tasarım ve üretim odaklı faaliyetlerine devam etmektedir.

Kurucu Ortak Altuğ TOPRAK

2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü'nden mezun oldu. 2012 yılında Domus Academy Master in Design programını tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sürecinde sektöründe lider firmalarda tasarım projelerinde yer alma fırsatı yakaladı. 2013-2017 yılları arasında farklı kullanıcı gruplarına yönelik kent ekipmanları, dış mekan spor ekipmanları ve kent mobilyaları alanlarında tasarım çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2018 yılında kurucu ortak olarak Ananas Mobilya A.Ş.' ye katılan Altuğ Toprak, Ananas Woodworking markası altında tasarım ve üretim odaklı faaliyetlerine devam etmektedir.

+ + +

Ananas tasarım ekibi olarak, yeni yaşam koşullarına yönelik, farklı mekanlarda kullanılabilecek mobilyalar tasarlıyor, fonksiyon tanımlamalarını kullanıcıya bırakıyoruz. Zamandan bağımsız tasarım anlayışımız, stil ve formdan ziyade kullanıcı tecrübesine odaklanmamızı sağlıyor. Kağıt üzerinde bir çizgiden nihai ürüne ulaşana kadar, her tekil ürün veya ürün serisi tasarımcılar ve zanaatkarların ortak çalışmalarıyla şekilleniyor.


+ El işçiliği ve yerel üretim

Endüstriyelleşmenin etkisiyle kaybolmakta olan ahşap el işçiliği ve yerel üretim tekniklerinin sürdürülmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. El emeğinin yeniden değerlenmesiyle birlikte hem bugünün zanaatkarlarının hem de tarihteki tüm anonim mobilya tasarımcılarının mirasına sahip çıkıyoruz. 

+ Çevreye duyarlıyız

Ahşap hammaddesini en az fireyle kullanıyor, ona uzun ömürlü ikinci bir hayat sunuyoruz. Bu malzemeye nazik davranmamızı zorunlu kılıyor. Ayni seri dahi olsa tüm Ananas ürünlerini farklı kılan da bu. Ayrıca Ananas Atölye’de satılan her ürün için Ege Orman Vakfı Bergama-Kınık Ormanı’na bir adet fidan bağışlıyoruz.

+ Kullanıcı dostuyuz

Ahşabın güzelliğini muhafaza eden doğal yağ yüzey uygulamalarımız çevre dostudur (Voc %0) , uçucu bileşenler ve formaldehyde(formaldehit) içermez. Kullandığımız organik yağlar EN 71-3 ( oyuncak güvenliği) standardına sahiptir. Ayrıca EN 12720:2014 ve EN 12722:2014 sertifikaları ile yüzey dayanıklılığı kanıtlanmıştır. Ahşabın gıda ile temas etmesi durumunu göz önünde bulundurarak, sizler için en uygun yüzey yağını kullanmak istedik.

Eurofins tarafından ödüllendirilen ‘Fit For Food’  sertifikası, gıda ile temas eden ürünlerin üretimi ve testi, için önemlidir ve pazar talepleri nedeniyle bir zorunluluk olarak ele alınır. Bu yüzden gıda ile temas edebilecek yüzeylerde Avrupa'daki yasal gerekliliklere tam uyum sağlayan Eurofins, ‘ Fit For Food’ sertifikasına sahip yüzey yağını kullanıyoruz.

+ Malzemede seçiciyiz

Ananas ürünlerinde kullanılan tüm ağaçlar fırın kurusudur. (Nem oranı %6-%10) arasında değişmektedir.)  Mobilya  kullanımı için ideal kalitede olan hammaddemiz, kontrollü olarak kesime açılan ormanlardan yasal olarak elde edilen kerestelerden oluşmaktadır. Her ürün için hassasiyetle seçilen parçaları sizler için özenle işliyoruz. Lütfen siz de ürün malzemesi ile ilgili bir problem yaşamanız durumunda bizi haberdar ediniz. Böylece biz de tedariğimiz  veya üretimimiz ile ilgili yaşanan sorunu tespit edebilelim ve ihtiyacınızı giderebilelim.

+ Sürdürülebilirlik önemli

Uzun ömürlülük ve  dayanıklılık Ananas ürünlerinin en önemli özelliklerinden. Minimum fire ile üretilen ürünlerimiz ardışık nesiller tarafından kullanabileceğini bilmek bizi mutlu ediyor.